Warsztaty mozaiki artystycznej

Jestem absolwentem Wrocławskiej Szkoły Rzemiosł Artystycznych a następnie uzupełniałem umiejętności oraz wiedzę artystyczną na Uniwersytecie Papieskim i Politechnice Krakowskiej, kończąc na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Cyklicznie prowadzę komercyjne warsztaty z zakresu mozaiki artystycznej w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie. Moje prace można spotkać już nie tylko w Polsce ale i za granicami naszego kraju w tym w ZEUGMA największym muzeum mozaiki na świecie znajdującym się w Turcji.


W 2009 roku z kilkoma zapaleńcami założyłem i przewodniczyłem ”Stowarzyszeniu Polskich Artystów Mozaiki”, które jako jedyne zrzeszało twórców uprawiających tą rzadką technikę malarską.

Wiele lat doświadczenia przy różnych realizacjach pozwala mi na coraz śmielsze poczynania w technice mozaiki. W pracowni zajmuję się również konserwacją – co oznacza, że pięknym ale zaniedbanym zabytkom przywracam ich pierwotny wygląd i należny blask wliczając w to mozaiki.

W 2012 roku wymyśliłem jak i zorganizowałem wraz z władzami miasta Krakowa pierwszą w Polsce akcję mozaikowania w przestrzeni publicznej, w której każdy mógł wziąć udział. Akcja nosiła nazwę „Wyspiański na Mogilskim”, którą powtórzyliśmy w 2013 roku na Rondzie Mogilskim również w Krakowie.

Dzięki współpracy z Pam Givens w tym samym roku zostałem zaproszony na międzynarodową wystawę w Clauiano Art Exhibition Gallery we Włoszech. Co zaowocowało zwiększeniem międzynarodowych kontaktów w świecie mozaikowym.W 2014 roku miała miejsce ostatnia jak do tej pory, akcja mozaikowania w Krakowie o nazwie „Mehoffer na Mogilskim”. Wszystkie trzy edycje wydarzenia zgromadziły blisko 5 tyś. aktywnych układaczy mozaiki. Zmozaikowaliśmy ponad 180 metrów kwadratowych murków. Efekty możecie podziwiać w zakładce WYDARZENIA W tym samym roku dołączyłem do ogólnopolskiej akcji „Ratujemy Mozaiki” i dzięki współpracy udało Nam się przeprowadzić konserwację ponad 325m2 mozaiki ceramicznej (1965r) w Kinie Kijów w Krakowie, a w Toruniu we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej przeprowadziliśmy rekonstrukcję mozaiki Franciszka Michała na podstawie projektu z 1968r.

W 2015 roku Zdobyłem pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie mozaiki współczesnej Gaziantep Mozaik Yarışması 2015 w Turcji z czego jestem bardzo dumny, ponieważ byłem jedynym Polakiem. Tutaj link do strony konkursowej https://www.facebook.com/yarismalar27/.

W 2018 roku organizowałem wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi wystawę oraz warsztaty z mozaiki artystycznej podczas Targów Stone. Naszym Gościem był znany włoski artysta mozaiki Giulio Menossi, który również zaprezentował swoje oryginalne prace.

W 2019 roku zostałem zaproszony na International Stone Congress w Izmir – Turcja. Gdzie występowałem jako prelegent, przedstawiając swoją technikę tworzenia mozaiki jako przykład ewolucji tej techniki i jej nowoczesny charakter.

W 2020 roku zrealizowałem mozaikowy portret Jana Pawła II, który znajduje się w jednym z tzw. okien Papieskich w Polsce, a są jedynie dwa takie okna.

W 2021 roku zrealizowałem kolejną dużą mozaikę przedstawiającą Stanisława Wyspiańskiego dla Miasta Krakowa, tym razem jako patrona szkoły podstawowej jego imienia.